[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: DraCoNi
Forum Index » Profile for DraCoNi » Messages posted by DraCoNi
Message
Salutare si bine v-am gasit!
O sa incep prin a ma prezenta, ma numesc Dragos, 26 de ani din Bucuresti.
Si acum sa intram in paine. Am un acvariu care a ajuns la mine de la un amic, are 30 de litri, ma bate gandul sa am acvariul meu de ceva timp si am tot citit ce si cum, cum e cu ciclarea, cum e cu pestii, cum e cu amenajarea si vreau sa incep numai ca sunt nedumerit. Tin sa mentionez ca acvariul fiind micut ma gandesc la a avea maxim 5 pestisori in el. In mintea mea lucruile sunt destul de simple, dar practica e alta. Desi acvariul e micut asta nu inseamna ca pestii vor sta chinuiti cum am vazut la petshop-uri fara pic de plante, asa ca aici vine prima mea intrebare, mi-ar placea ca jos sa fie o planta de tip gazon si 2-3 dinalea de fundal (dupa cum vedeti de la atata documentat am invatat si denumiri ) numai ca nu pricep treaba cu subsolul, pentru plante este suficient sa pun doar pietris 2-4 mm sau trebuie sub pietris substrat special pentru plante? Plantele se pun in ziua de start sau dupa ciclare? Dupa ce ma lamuresc cu treaba asta revin cu urmatorii pasi, ma bazez pe voi ca ma veti ajuta si va multumesc anticipat pentru rabdare si ajutor.
 
Forum Index » Profile for DraCoNi » Messages posted by DraCoNi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com