[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: TeodoraLavinia
Forum Index » Profile for TeodoraLavinia » Messages posted by TeodoraLavinia
Message
Gata....pui mei de guppy si-au revenit .Nu mai o au jumulita .Deja e aproape cum a fost.
apopo au cam 1 cm dar mi-a spus cineva sa i bag fara nicio grija si uite ce-am patit.
mai stau cu 3 xipho si sunt vreo 11 guppy in 40 litri am mai bagat si alti pui dar nam patit asa ceva
Azi am vazut ca cei 2 pui de gupy au cozile facute praf.... masculul are inotatoarea codala praf si cea dorsala la fel,insa femela decat foarte putin la inotatoarea codala.....de ce?,pui au 1 luna si ceva...vor mai trai????
Azi am primit de la un coleg un mascul de xipho.....si acel coleg mi-a spus ca a scos forte multe generatii de pui si ca e umpic batran....el mananca n-are treaba dar pe cele 2 femele de xipho nici nu le baga in seama.... imi puteti spune de ce ??????varsta nu o stiu dar vineri o sa-l intreb
Toate aceste lucruri le aud si ca sa stiu cu adevarat ele postez.si nu o sa tin betta cu xipho si guppy.o sa-l cresc intr-un bol de 10 litri cu cateva plantute.cum v-am mai spus nu va suparati dar ca sa fiu sigura de aceste lucruri va intreb.
Vreau sa imi cumpar un beta dar am auzit ca este un peste care cum a dat de curent...poate murii .Nu stiu ce sa fac...Ma puteti ajuta??Nu vreau sa moara.P.S.nu tin in acvariu cu guppy si xipho.
Mai am de spus multe dar nu prea pot sta prea mult pe net.Dar astea sunt de baza
Ok ..scuze am gresit .

Buna ma numesc Teodora!!!!!Eu am un acvariu de 40 litri si 13 guppy si 2 xipho.Ei au 4 luni.Acvariul nu este unul profesional .Are decat filtru si pompa.Si cam atat despre mine si pestii mei.
Masculi intradevar au coada mult mai colorata si femelele mai sterse.Este 100%femela am si eu una la fel!!!Sper ca te-am ajutat sa-ti traiasca;)
Cred ca este mascul dar nu sunt 100% sigura
Cumpara niste algacid e doar 3lei sticluta sper ca te-am ajutat
mutumesc mult !!!!
Puii mei de guppy au 2 saptamani.Ce ziceti???pot sa I pun cu ceilalti
Vreau sa imi iau un sanitar si am auzit ca este inrudit cu somnul si ca se face la o marime destul de mare.Este adevarat ca daca te musca te poti infecta.(eu am 11 guppy si 2 xipho,sanitarul le face rau??????)
cred ca filtrul tau e prea puternic pt ei
 
Forum Index » Profile for TeodoraLavinia » Messages posted by TeodoraLavinia
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com