[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Pui gupy jumulit  XML
Forum Index » Vivipari
Author Message
TeodoraLavinia
Junior member
[Avatar]

Joined: 23/03/2013 19:26:54
Messages: 17
IP:
Offline

Azi am vazut ca cei 2 pui de gupy au cozile facute praf.... masculul are inotatoarea codala praf si cea dorsala la fel,insa femela decat foarte putin la inotatoarea codala.....de ce?,pui au 1 luna si ceva...vor mai trai????

My fish
Clauss_72
Junior member
[Avatar]

Joined: 01/04/2013 13:32:37
Messages: 42
Location: Norway
IP:
Offline

TeodoraLavinia wrote:Azi am vazut ca cei 2 pui de gupy au cozile facute praf.... masculul are inotatoarea codala praf si cea dorsala la fel,insa femela decat foarte putin la inotatoarea codala.....de ce?,pui au 1 luna si ceva...vor mai trai????


Buna Teodora, e dificil de spus care sunt cauzele deoarece nu ai dat informatiile necesare pentru a primi un raspuns cat mai apropiat de problema ta. si anume:

ce specii de pesti mai ai in acvariu impreuna cu gupy?

cati pesti ai in acvariu total?

ce marime are acvariul?

calitatea apei,

filtrarea,

abia apoi poate cineva, chiar eu sa-ti dau un raspuns pozitiv, pana atunci vino cu mai multe informatii.

O seara placuta

This message was edited 1 time. Last update was at 23/05/2013 21:56:45


Ce poti face astazi, lasa pe maine, ca poate nu mai trebuie facut!
[Yahoo!]
TeodoraLavinia
Junior member
[Avatar]

Joined: 23/03/2013 19:26:54
Messages: 17
IP:
Offline

mai stau cu 3 xipho si sunt vreo 11 guppy in 40 litri am mai bagat si alti pui dar nam patit asa ceva

My fish
TeodoraLavinia
Junior member
[Avatar]

Joined: 23/03/2013 19:26:54
Messages: 17
IP:
Offline

apopo au cam 1 cm dar mi-a spus cineva sa i bag fara nicio grija si uite ce-am patit.

My fish
baj
Member
[Avatar]

Joined: 18/03/2011 14:51:30
Messages: 151
Location: Bucuresti-Colentina
IP:
Offline

TeodoraLavinia wrote:apopo au cam 1 cm dar mi-a spus cineva sa i bag fara nicio grija si uite ce-am patit.

Fiecare raspunde pt actiunile sale

De vina sunt xipho care devin autoritari si incep sa alerge guppy (atat puii cat si adultii).
Ai grija cu suprapopularea ...

LE : Daca xipho sunt adulti chiar daca puii de guppy au 1 cm sunt sanse sa fie haliti,asta in cazul in care ii incape in gura .

O seara placuta si cu pierderi minime .

This message was edited 1 time. Last update was at 24/05/2013 21:37:05


image
andrico007
Unripe member

Joined: 29/05/2013 15:54:14
Messages: 3
IP:
Offline

am si eu o problema cu pui de guppy.ma ajuta cineva si pe mine cu ceva informati?
andrico007
Unripe member

Joined: 29/05/2013 15:54:14
Messages: 3
IP:
Offline

uni pui de guppy prezinta un fel de baisca alba sub coada,ce poate fi bola sau e normal?
TeodoraLavinia
Junior member
[Avatar]

Joined: 23/03/2013 19:26:54
Messages: 17
IP:
Offline

Gata....pui mei de guppy si-au revenit .Nu mai o au jumulita .Deja e aproape cum a fost.

My fish
 
Forum Index » Vivipari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com