[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: smileyface
Forum Index » Profile for smileyface » Messages posted by smileyface
Message
Vand femela adulta de cyrtocora moori,aproximativ 12 cm.

image

Pret 30 ron
tel:0761675265
ym:smileyface_n08t
Am o problema cu un mascul de aulonocara baenschi si anume de vreo saptamana nu mai are pofta de mancare, si atunci cand se intampla sa bage ceva in gura, imediat arunca tot.Probleme fizice majore nu prezinta ,decat si-a mai pierdut putin de tot din culoare si are burta putin trasa.In rest,sta mai retras cand ceilalti mananca.

Aveti cumva idee ce pot sa-i fac sa inceapa iar sa manance?ce pot folosi sa il fac bine?sa fie vorba oare de intestinali?astept si parerile voastre inainte sa-l bag la un eventual tratament,sunt deschis la orice sfat din partea dumneavoastra

Va multumesc pentru eventuale raspunsuri
mie mi-a dat cineva un fluval vechi,identic cu cel din poza,si avea aceeasi problema,curgea pe acolo.am intrat frumos pe "gugal" am scris "O-ring fluval" , am gasit la un magazin de specialitate,am cumparat acea garnitura ,am pus-o si gata,nu am mai avut acea problema de atunci .

daca mai curg cateva picaturi dupa,e din faptul ca acele spatii au fost pline in prealabil cu apa,si acea apa tre sa se duca undeva,dar dupa jumatate de ora nu o sa mai curga.multa bafta
merci Lofty pentru caeruleusi,ai facut fericite 1..2...da,3 persoane cu ei
Sincere condoleante crys,se mai intampla,cert e ca revii in forta,nu stiu cum reusesti mereu sa faci rost de exemplare asa frumoase,o sa te rog pe viitor sa ma ajuti si pe mine sa procur ceva pesti frumosi pentru un proiect ca nu se mai poate,prea raman cu gura cascata cand vad mereu ce pesti ai.
Sa-ti traiasca(de data asta) si sa te bucuri mult de ei.

Acel firefish(daca nu ma insel) e criminal.Tine-o tot asa!

p.s. : mai tine-ne la curent cum decurg treburile si ce achizitii noi mai faci sa ne clatim si noi ochii
auci,nu-i nimic,era pentru un amic care vrea sa se apuce si el de acvaristica pentru ca i-am bagat eu in cap ) merci mult
daca nu se da pana atunci ma abonez si eu ma treci pe lista,astept un raspuns,merci
am cativa pesti de care nu sunt sigur ce sunt,doar am vagi banuieli,sper sa ma lamuresc cu ajutorul vostru,astept opinii:
pestele nr.1
image

pestele nr.2
image

pestele nr.3
image
pentru necunoscatori poate parea ceva destul de ciudat dar chiar asa este,in tanganyika exista vaste "campii" de cochilii de melci, pe care ciclidele pitice de acolo le folosesc pentru a se ascunde si pentru depunere,asa ca parerea mea e ca ce ai facut tu acolo e deosebit.totusi,daca nu ar fi fost un acvariu pentru tanganika si ar fi sa zicem pentru malawi nu mi-ar fi placut
pana la urma s-a rezolvat misterul de mai sus cu a fi sau nu farsa,am fost la dansul acasa,tocmai vindea acvariul,eu am mers sa vad pestii,asa ca totul a fost destul de serios in pofida situatiilor care le-au intalnit altii de mai sus,asa ca stima domnule si scuzele de rigoare
mie se pare ca mi-a raspuns si stia si despre ce e vorba legat de anunt,ma interesa ceva anume de acolo nu tot,mi-a explicat ca nu da separat nimic.totusi inclin sa cred,din cele spuse mai sus,ca se face o farsa aici nu o intentie de a vinde ceva
te intereseaza vreo 6 neoni?eu vreau sa scap de ei ca tin filigera si rhodosmus in acvariu.astept un pm
se poate inchide multumesc
poze cu respectivii :

femela
image

masculul
image
mascul aprox 10 cm si femela la 7-8 cm (se dau impreuna,au la activ o ponta pana acum),mascul portocaliu deschis,femela portocaliu mai intens = 30 ron
rectific,acum sunt 14 pui a mai aparut un pui de hongi de nicaieri de prin acvariu,deci acum sunt ,p.zebra ob 9 buc si hongi red top 5 buc acelasi pret de 15 RON
credeti ca se poate folosi asa ceva deasupra unui acvariu pentru racire?

"Acest cooler pad este companionul perfect pentru notebook-ul dvs.
Sistemul cu trei ventilatoare pastreaza temperatura optima pentru functionarea laptop-ului si asigura racirea in liniste, nivelul de zgomot fiind foarte redus.
Designul deosebit de atractiv, constructia din plastic transparent, iluminarea cu LED-uri albastre, recomanda acest cooler pad ca pe un accesoriu indispensabil notebook-ului Dvs.

Poate functiona cu oricare model de Notebook, de la 12" pana la 17".

Cooler extern pentru laptop

Alimenatre USB

Cooler-ul este transparent si luminat.

3 ventilatoare 6x6x1,5 cm

Silentios "

astept parerile voastre,si inca o intrebare(in cazul in care merge), dupa cum scrie si in "anunt" este pe USB alimentarea,nu merge luata o prelungire pentru usb si bagat in calculator daca tot merge toata ziua?poate e prosteasca ideea mea ,dar de asta va intreb pe voi.
reducere pret pachet 13 pui ciclide africane(p.zebra ob 9 buc si hongi red top 4 buc) la 1 cm - 15 ron
mai revin cu un pachet, astfel:
13 pui ciclide africane(9 p.zebra ob si 4 hongi red top) au aprox 1cm - 18 ron

sa va spun cum sta treaba,de o saptamana sau 2 am mutat niste ciclide din acvariul comunitar intr-un acvariu mai mic pentru ca urma sa le dau.de cateva zile pe pesti tot apar ca niste pete albe spre coada si nu numai,altii au cateva excrescente tot albe putin mai mari decat grisul,burti umflate(dar asta nu sunt sigur ca e de boala,au mancat mult pana acu 2 zile-zic asta pentru ca , cativa dintre ei deja nu mai au apetit),altul are pe la ochi si gura niste chestii albe care sar in evidenta.aveti cumva idee ce ar putea fi?am mai avut de-a face cu gris la alt gen de pesti nu ciclide asa ca nu-mi seamana deloc a gris ce e pe acesti pesti,sa fie infectie bacteriana ceva? acu cateva zile a murit primul peste o femela de zebra red care,dupa ce i-au aparut petele spre coada si nu mai manca,incepuse sa i se macine innotatoarele ca si cum ar fi fost batuta(era singura intr-un acvariu carantina)
 
Forum Index » Profile for smileyface » Messages posted by smileyface
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com