[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: degea
Forum Index » Profile for degea » Messages posted by degea
Message
Salutare tuturor, sper sa fiți blânzi cu mine si sa nu dati cu pietre (daca tot dați sa fie ceva frumos de pus in acvariu ) Nu am dispus de o suma mare de bani pentru o investiție prea mare dar nici nu cred ca era cazul. Sa vedem ca pot avea grija de el si sa invat sa am grija de el si ca toți ceilalți am sa fac un upgrade.
Am inceput cu acvariu de 80 L 80x40x30, filtru intern TetraTec 600L pentru 100Litri, pompa TetraTec APS, lumina 1xPhilips TL-D 18W 54-763, niste pietris(4-8mm).
Acum ma documentez ce fel de fertilizatori sa cumpar sa imi pot adauga si plantele. Sunt in stadiu de ciclare.
Daca îmi puteți da un nume de firma-fertilizator sa nu mai caut de nebun prin forumul vas rămâne recunoscător.

image

image

image

image
Sigurul lipsa din cele enumerate de tine este fertilizarea. Inca nu stiu "cu ce se mananca".
nu am gasit butonul "edit" (nu stiu daca exista)
Deoarece nu mai am alte plante as fii incantat sa-mi spui exact ce sa iau pentru fertilizarea celor 2 plante.

Editat de Lofty: nu exista buton de "edit".
Salut, cand mai ai niste plantute daca ma poti ajuta, sunt nou in "domeniu" si momentan acvariul nu are nici o plata, doar pietre, nu sunt pretentios, orice plata ai este perfecta. Sunt inca la stadiu de ciclare.
 
Forum Index » Profile for degea » Messages posted by degea
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com