[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: BLeeD
Forum Index » Profile for BLeeD » Messages posted by BLeeD
Message
Nu-mi explic cum dreacu pestii mei stau numai la geamul din fatza. Cat e ziua de lunga stau la geamul din fatza si fac ture sus-jos. Foarte rar cand ii vad si pe lateralele acvariului...de geamul din spate insa nici nu se ating :-)
Ai vostri fac la fel? Oare fac asa din cauza ca simt prezenta mea in camera? Cersesc manacare or something? :sic: E drept ca primesc manacre decat odata pe zi si e posibil sa fie cam infometati

Alta chestie care am observat-o...ii apuca cateodata si stau bot in bot si se imping ore in sir. WTF ?? :sic: Pestii se plictisesc? Se joaca? :o

Sau ii mai vad bagandu-se in bulele de la vibrator. Si stau acolo minute in si. Masaj gratuit ?


*Voi ce ati mai observat la pestii vostrii? :p
Plus ca ideal e sa incerci sa reproduci cat de cat mediul in care traiesc pestii pe care ii ai in acvariu. Si nu cred ca ai pastravi sau platica in acvarii :-)
M-am uitat si eu prin galerie.Mie imi place, cu o singura exceptie--> faza cu random files. E obositoare, parerea mea. Si Last Adittions e aiurea dar aia nu o bag in seama pt. ca este mai in josul paginii :sic:
Ah si dc nu e poza la galeria utilizatorilor? Nu v-ati decis la ce poza sa puneti? As sugera un concurs pt cea mai buna poza ...care sa apara acolo

Thumbnailul de la "Intalnirile utilizatorilor" reprezinta PMM ? :sic: (Am uitat ce inseamna PMM ) :stupid:
Faci sport !
pietris alb -> in Cismigiu
pietris din ala micutz de rau -> in parc la Eroilor
Ala de la Eroilor rulz :sic:

*Ai grija sa nu bagi pietris de dimensiuni mai mari decat un bob de mazare. Am avut eu unul mai maricel si era chinul dreacu cu el, se baga mizeria pe sub pietre si nu puteam s-o scot
Iskebible wrote:
Nu cred ca vrei sa mergi pe jos (cel putin nu sa ridici sticla ), dar daca e poti lua metroul pe tronsonul 2 (IMGB-Pipera) directia IMGB si sa cobori la statia Armata Poporului (statia de metrou are iesire diagonal peste intersectie fata de cladire universitatii mai sus mentionate).
Bafta!


Nu stiu la ce statie te referi dar sigur nu e Armata Poporului
eu am colorat un bec din ala de lanterna cu markerul albastru --> o lumina albastra f placuta
nu prea inteleg...
cum adica "populatia" ?
si "codul" sunt asa multe tipuri ? acvaristii ce fac, au un catalog si se uita acolo?
eh..dar ce vorbesc eu..nu stiu mai nimic despre Kilie
Incearca la Coltul Incepatorului
ce inseamna cifrele de la Beira MT 03-1 :o ?
apa oxigenata omora algele.... dar plantele patesc ceva?
Care e explicatia pt care apa oxigenta distruge algele? :robot:
Eu am reusit sa scap de alga asta cu schimburi dese de apa, cam 2 saptamani...la 2 zile schimbam 10-15% din apa. Am curatat cat am putut cu mana plantele de alge, le-am "tuns" pe cele foarte afectate... Eh si pestii in perioada asta au tinut post...le dadeam mancare mai putin... f putina
Cineva mi-a zis sa pun apa oxigenata in acvariu...cica o metoda care functioneaza 100%..dar nu am riscat.

Bleah nu vreau sa-mi mai aduc aminte, arata foarte trist acvariul in perioada aia
Nu stiu denumirea stiintifica, dar cand ma duc la pescuit prind vreo 4-5 kilograme de bradis d`asta
un varan ca animal de companie...holly shit asta le intrece pe toate :sic:
http://oldforum.acvariu.ro/viewtopic.php?t=7008
-un terariu ...il poti planta? Ce plante (sa se si gaseasca in Ro)se preteaza pt un terariu cu iguane?
-de unde se pot cumpara iguane in Bucuresti si cam pe la ce pret.
-exista si specii de iguane agresive...care te pot musca? :o
 
Forum Index » Profile for BLeeD » Messages posted by BLeeD
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com