[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Dan P
Forum Index » Profile for Dan P » Messages posted by Dan P
Message
Ce format are acvariul de 260 de l??

Il trimiti pe curier cu plata la destinatie??
Se poate vedea??

Sticla are zgarieturi sau e OK??
Da nu a murit niciunul ca ii urmaresc foarte atent. Am sa incerc cat de curand sa iau un acvariu mai mare . Oricum daca nu reusesc sa iau acvariul am sa dau cativa din ei :aaa:.
Buna

am am cativa elongatusi care au fost din acelasi lot (cumparat in decembrie). Doi dintre ei au ramas la dim de 2.5 cm desi mananca iar restul au deja spre 6 cm. Problema cea mai mare e ca au inceput sa ii hartuiasca cei mari pe cei mici si au deja cateva semne pe spate desi au o atitudine submisiva fata de cei mari. Aveti idee ce sa fac ??
Ca un sfat daca vrei sa-i dai incearca o donatie. Eu asa i-am dat.
Multumesc de sfaturi

deja am in pregatire scula recomandata de Blackpompi.
Ketamina poti sa detaliezi operatia de curatare cu nisip ?? Nu se lipeste de furtun daca e ud??
Buna am un filtru Tetratec EX700 la care au inceput sa se imbacseasca furtunele. Puteti sa-mi spuneti cum as putea sa le curat mai bine??

Am incercat sa le clatesc cu apa fierbinte le-am presat sa se desprinda algele am suflat dar rezultatele sunt modeste.

Ceva sugestii.. :alright:
Background-ul sa mai acoperit cu alge si momentan arata foarte bine. Pestii au crescut si se simt excelent :p

As vrea sa va intreb cum se ataseaza poza direct in mesaj!
Plantele rezista fara probleme chiar va trebui sa le "coafez" in curand
Am o rugaminte la un moderator sa mute topicul la sectiunea Despre Noi, am postat gresit.

Scuze
Am sa ma conformez
Va multumesc de urari!

Minnardy am sa pun poze si cu saulosi dupa ce cresc umpic au cam 1-2.5 cm si nu prea stau la poza .

Legat de pietre am in plan sa fac o reamenajare in sensul de a le oferi cat mai multe ascunzisuri fara a creste inutil volumul de piatra in acvariu.

Decorul e primul facut de mine si acum dupa ce s-au mai pus alge pe el arata mai bine .

Un acvariu mai mare pentru pesti urmeaza dar momentan "ala micu" e prioritatea ca trebuie sa apara.

Planta ai zis ca nu merge la africani e legat de faptul ca nu e din zona de bastina a ciclizilor sau e daunatoare ptr ei??
Bine v-am gasit

eu sunt Dan si am pesti si acvariu de cand ma stiu. Din pacate nu pot sa spun ca sunt mare acvarist dar ma straduiesc.

Pe forumurile de acvaristica am inceput sa intru de curand cand am vrut sa reamenajez acvariul meu ptr ciclide. Am activat pana de curand pe un alt forum la care am decis sa renunt din cauza opiniilor si a tratamentelor reci si taioase ale moderatorilor si a unor useri smilie sper ca aici sa fie diferit

Momentan am un acvariu de cca 140-150 l efectiv, dim 100x40x40 cm cu incalzitor Aquael (daca nu ma insel), filtru extern Tetratec EX700 decor si capac home made, un tip de planta care nu o recunosc .
Ca pesti am momentan (cam multi ) 5 Elongatusi Mpanga 5 Melanochromis Auratus si 9 Saulosi Coral red.

Am niste poze aici http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dan+padurariu/DSCF9251.JPG.html

Astepta cu placere critici si sfaturi.

Va multumesc
 
Forum Index » Profile for Dan P » Messages posted by Dan P
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com