[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: dodoxk
Forum Index » Profile for dodoxk » Messages posted by dodoxk
Message
sa dat se poate inchide va multumesc
schimb acvariu cu capac prevazut cu 3 neoane 50 lungime 50 latime 40 inaltime e prevazut cu 2 ventilatoare 2 gauri aerisire si capac pentru hranire +pietris in jur de 30Kg.acvari si capacu sint facute manual de fostu propietar.
schimb cu un acvariu fara capac fara neoane cu urmatoarele dimensiuni 90/95 lungime 40 latime 40/45 inaltime
plantele sau dat. imi pare rau va multumesc
donez citeva plante cam cit sa plantezi un acvariu de 1ool 2ool
sa dat tot se poate inchide va multumesc
mai multe poze
vind plantele din imagine doar 10 lei pachetu cine doreste la 3 pachete sau mai multe se da bonus alte plante sau gupy
discusi sau dat si neoni restu ramine valabil
ofer spre vinzare 6 pui discus cu dimensiuni 4 cm 8 cm foarte multe plante care nu le stiu denumirile spre rusinea mea
o pereghe de gourami albasti maturi au depus de citeva ori dar in acvariu comun si nu sa realizat nimic
foarte multi gupy diferite culori si 2 sau 3 botia citiva neoni cred ca sint in jur de 15 20 de bucati
mai sint si citeva decoruri de plastic 2 buturugi la 25 30 cm si citiva pui de gupy de care uitasem
de oare ce desfiintez un acvari vind o parte din plante si pesti am sa pun o poza cu acvarile pentru a se vedea plantele si o parte din pesti cara am sa ii vind
schimb pompa apa 1200l nu stiu cum se numeste de oare ce asa am cumparato si eu la rindu meu si doresc sa o schimb cu o pompa de capacitate mai mare + diferenta din partea mea sau diverse legate de acvaristica tin sa mentionez ca face putina zgomot se aude seara cum functioneaza
salut la toata lumea am citit acest topi de 3 4 ori sa inteleg ce fel de rasina a folsit si tot nu imi dau seama.acm problema e daca se gaseste in hipermarchete in buceresti sau pe net o firma ceva - ceva ca sa ma apuc ca fac si eu unu cam la fel dar mai mic ca nu dispun de prea mult spatiu asa ca am RUGAMINTEA daca stie cineva ce fel de rasina e buna pentru a ma apuca de treaba sa ma ajute .
pe net am gasit dar la containdicati zice ca e toxica pentru pesti si nu numai etc. va multmesc si imi cer scuze ca am postat peste topicul lui dan_dan mii de scuze inca odata
schimb 3 gourami maturi 1 m + 2 f au depus de 3 4 ori .
si doi pui discus ramasi in urma cu cresterea + citeva fire de plante cu un incalzitor de 300w si un cird de citiva pestisoti neoni gupi razbora sau alti pestisori mici
apropo de nisip am vazut ca e mai mute granulati mai fin sau mai mare am citit ca trebuie pus mai mult daca e fin si mai putin daca e mai mare pai la mine acvariu are o lungime de 160 cm si lat de 40 cm cm cit nisip credeti ca imi va intra
sal cu temperatura stau foare bine vara cind e 30 35 grade afara in casa am cam 28 30 grade maxim asta fara ac asta deoare ce stau la curte si e mai racore de cit la bloc unde vara era insuportabil asta la etaju 7 unde am stat.
deci pentru prima etapa e inportant sa pun acvariu la saramura adica sa bag apa si sarea.
dupa care se pun ................ ????
pai luna care vine am disponibil 1000 1500 lei cam atit
am gasit asa ceva pe net aseara Accesoriu AquaMedic Filterbox pentru Turboflotor 1000 Multi SL e bun de ceva ????
asta in locu la ce mam documentat adica e mai bun ca Spumator AquaMedic Midiflotor eu tot o sa intreb pina o sa fac o alegere buna sau iara mai caut sau mai caut cina gasesc ceva
sper ca nu vam suparat cu intrebarile stiu ca e foarte enervant der asa cred ca e mai bine

a si va multumesc petru sfatuturi si intelegere

salut eu sint (dodoxk) Tudorel stau in buc sc 5 cred ca am loato razna de tot .ma documentez de 4 saptamini si tot ni imi dau seama cum sa incep un acvariu marin . cred ca mai tre sa ma documentez inca 2 3 saptamini sa imi dau seama de unde sa incep . am acvariu dar restu urmeaza . partea nasoala e ca am renuntat la aproape tot ce inseamna 1 acvariu de apa dulce . am 2 acvari unu de 400 si unu de 500 L am renuntat la cel de 400 l si vreau sa il transform in marin . am gasit nisip sare si apa acum urmeaza aparatura care drept sa spun ma lasa masca preturile dar baba la batrinete sufera asa si eu. dupa o delunga docuentare de o luna am cam prieput cu ce se maninca un acvariu marin asta in mare.
urmeaza sa achizitionez urmatoarele aparate de intretinere .
Filtru extern Hagen Aqua Clear 500
Spumator AquaMedic Midiflotor
Sterilizator Resun UV 36W asta de luna viitoare dupa data de 15 mai am petru filrare 2 Tetratec EX 1200 unu plin cu siprax si al doilea cu medi filtrante originale asta de oarece nu vreau sa gauresc acvariu si am inteles ca se poate asigura o filtrare foarte buna si asa.acum stiu ca mai trebuie pompe de valuri neoane sare subtrat coralier si cam atit cred

sper ca nu vam plictisut prea tare proiectul meu de viitor sint deschis la sfaturi din prtea voastra la cam ce ar trebui sa mai modific sa renunt sau sa ahizitionez

se poate inchide sau dat toti multmiri de gazduire
acestia sint pui si plantele scuze de calitatea pozelor
 
Forum Index » Profile for dodoxk » Messages posted by dodoxk
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com