[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: laur.gherase@gmail.com
Forum Index » Profile for laur.gherase@gmail.com » Messages posted by laur.gherase@gmail.com
Message
Eu am 8.3ph tot timpul, iar ciclidele mele de Orinoco sunt fericite. Chiar ?i ancistrusul.
Salut! Clar au ramas fara mustati din cauza pietrisului. Eu am scazut mult granulatia dupa ce am observat ca ai mei raman fara mustati, la 1-2mm. Acum le-au crescut din nou..
Salutare tuturor,

Ma numesc Laurentiu, sunt din Bucuresti si sunt începator în acest hobby. Am un acvariu de aproximativ 60l, care este populat cu 4 Hemichromis Bimaculatus, 3 Cichlasoma Nigrofasciatum si 1 Synodontis Eupterus.

Acvariul si pestii sunt primiti cadou, asa ca momentan nu cunosc foarte multe despre filtru si incalzitor, însa stiu ca sunt potrivite pentru acest acvariu. Acvariul este echipat si cu un sistem de aerare cu bule.

Va multumesc si astept cu mare interes sa aflu cat mai multe despre dragii mei pesti si despre îngrijirea lor.

P. S.: ii am deja de 2 luni, cresc frumosi si sanatosi, iar în curând va trebui sa donez un Nigrofasciatum care creste precum Harap-Alb
 
Forum Index » Profile for laur.gherase@gmail.com » Messages posted by laur.gherase@gmail.com
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com