[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Salut intarziat...  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
andras
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/12/2007 03:25:16
Messages: 553
Location: Odorheiu Secuiesc
IP:
Offline

Incerc sa mai refac ceva din greseala mea, fiindca n-am trecut pe aici de la inscrierea pe forum.
Ma numesc Biro Andras, si am 39 de ani. M-am nascut si am crescut la Tg-Mures, inconjurat cu multe oportunitati pt acvaristica.
Tatal meu m-a introdus in acesta lume magnifica, si acvaristica ramane una dintre cele mai placute amintiri in legatura cu el.
Am inceput cu un acvariu de 60l, si am avut in decursul timpului foarte multe specii, pana in iarna '84-'85 cand din greseala am supraincalzit acvariul. Mi-au muri toti pesti, si tin minte ca am plans toata ziua.
Am reinceput la sfarsitul anului 2006. In prezent am 3 acvarii in functiune, 250l, 150l, respectiv 50l.
Ma bucur pt forumul acesta , m-ati ajutat mult. Este o oaza intr-o lume atat de bulversata.
[Email] [WWW]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Bun venit pe forum !

... frumoase ganduri ne-ai impartasit, ne bucura faptul ca mai exista inca oameni pasionati de aceasta frumoasa indeletnicire ...

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Imi amintesc de pe vremuri ca Tg.Mures era printre orasele de interes din punct de vedere acvaristic .......

Poze: smilie ... Poze cu plante
andras
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/12/2007 03:25:16
Messages: 553
Location: Odorheiu Secuiesc
IP:
Offline

Da, imi aduc cu drag aminte de acele vremuiri. Era un om, noi ii spuneam nenea Bartha, avea o camera 4*5 "mobilata" numai cu acvarii, un fotoliu si o masuta pe care erau niste ziare, acolo citea batranu'. La el am vazut prima data niste ciclidae care purtau puii in gura. Catodata mergeam la el numai sa vedem noutatile.

El era insa numai unul dintre cei multi.

Din pacate acele vremuri s-au apus... cel putin in Tg-Mures.
[Email] [WWW]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

andras wrote:Din pacate acele vremuri s-au apus... cel putin in Tg-Mures.
Din pacate nu numai in Tg. Mures ....... vremile s-au schimbat, sa ne bucuram de avantajele noilor vremi .......

Poze: smilie ... Poze cu plante
andras
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/12/2007 03:25:16
Messages: 553
Location: Odorheiu Secuiesc
IP:
Offline

Porcu wrote: ....... vremile s-au schimbat, sa ne bucuram de avantajele noilor vremi .......


Ai dreptate, sa fim optimisti. :-)

Am avut o zi proasta, ziua urmatoare urma sa ma opereze la geniunchi... Aztazi m-au externat.
[Email] [WWW]
RaresLuc
Senior member
[Avatar]

Joined: 01/01/2006 14:34:19
Messages: 711
Location: Sibiu
IP:
Offline

Bine ai venit! si sa te faci bine repede la genunchi!
[Email]
andras
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/12/2007 03:25:16
Messages: 553
Location: Odorheiu Secuiesc
IP:
Offline

Multumesc. :-)
[Email] [WWW]
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com