[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Cichlasoma Octofasciatum (Jack Dempsey)  XML
Forum Index » Schimburi
Author Message
calcaneu
Junior member

Joined: 19/10/2004 00:27:35
Messages: 87
Location: Regie
IP:
Offline

Fratilor , dezastrul s-a produs ai mei pestisori au inceput sa faca prostiii si in curand vor depune ... ideea e ca nu stiu daca sa-i las sau nu
Astept propuneri de la oamenii care m-ar putea ajuta sa dau cei 100-1000 pui virtuali inca
Mai am de dat si 6-8 aproape adulti , la 4-6 cm varsta aprox 1an .
Poze la galerie ca sa vedeti gladiatorii

Imi place mult sa ma uit laTV
[Yahoo!]
calcaneu
Junior member

Joined: 19/10/2004 00:27:35
Messages: 87
Location: Regie
IP:
Offline

Haideti bre nu va mai inghesuiti atata va rog ... astia de-abia au depus , nu-i stresati va rog :p
Poze la galerieee

Imi place mult sa ma uit laTV
[Yahoo!]
Jack
Member
[Avatar]

Joined: 19/01/2005 11:16:44
Messages: 171
Location: Com Pantelimon
IP:
Offline

Sunt niste pesti destul de violenti nu?

"All that we do is touched with ocean yet we remain on the shore of what we know." Richard Wilbur
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Jack wrote:Sunt niste pesti destul de violenti nu?

"Destul" cred ca e putin zis... Nu degeaba l-au botezat asa de sugestiv. :sic:
calcaneu
Junior member

Joined: 19/10/2004 00:27:35
Messages: 87
Location: Regie
IP:
Offline

E posibil sa fie destul de violenti cu specii mai pasnice , eu ii tin cu 3 Citrinellum ( amphilotus nush cum ) mult mai mici decat ei si cu 2 ancistrusi si n-am avut probleme .
Chiar si acum cand au depus au fost agresivi doar prin atitudine , n-au muscat pe nimeni , doar i-au alungat din coltul lor.
Problema principala e spatiul din acvariu , perechea asta s-a facut deja maricica si ceilalti mai micuti se cam inghesuie.

Imi place mult sa ma uit laTV
[Yahoo!]
roberta_matyas
Member

Joined: 17/06/2004 11:03:37
Messages: 229
Location: Pitesti PRUNDU
IP:
Offline

Apropo de violenta acestor pesti: eu am 2 intr-un bazin de 80 l.
I-am cumparat de pui, aveau cam 3-4 cm. Unul dintre ei a crescut cam 8-10 cm. Celalalt este micut, are cam 4-5 cm. Cel mare a fost agresiv de pui, fugarindu-l mereu pe celalalt, mai ales cand ledau mancare, desi la dau in colturi opuse ale acvariului. Mie insa imi plac mult, sunt pesti nepretentiosi, destul de usor de crescut
calcaneu
Junior member

Joined: 19/10/2004 00:27:35
Messages: 87
Location: Regie
IP:
Offline

Din pacate problema s-a rezolvat in modul cel mai natural posibil , parintii au mancat icrele ( nu erau decat putine albe ) , asa ca oricum oferta nu mai e valabila decat pentru aia mai mici de 4-5 cm

Imi place mult sa ma uit laTV
[Yahoo!]
 
Forum Index » Schimburi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com