[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
femele gupy  XML
Forum Index » Schimburi
Author Message
Bruma
Junior member
[Avatar]

Joined: 12/10/2003 08:04:51
Messages: 98
Location: Bucharest,Ro.
IP:
Offline

are cineva femele gupy de dat? nu conteaza cum arata,ce varsta au,doar sa fie sanatoase,dau la schimb... pai nu stiu,ce doreste omu`

Mon seul desir.
[Email] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Eu am niste puiuti...deocamdata.. :-) .Daca mai astepti putin sa mai creasca, sa vad ce sunt, toate femele sunt ale tale!
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Frate dar te-ai trezit tarziu Am, dat vreo 50 de guppy la un vanzator din Obor gratis.
Totusi mai am si eu niste puiuti care au cam 3 saptamani si pe care ti-i dau cu placere daca vrei sa-i cresti.Mai am si niste pui de molly ceva mai maricei de aprox 1 luna asa ca daca te hotarasti si vrei da un telefon la 0724556048 si intreaba de Eugen.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
Bruma
Junior member
[Avatar]

Joined: 12/10/2003 08:04:51
Messages: 98
Location: Bucharest,Ro.
IP:
Offline

merci mult John soro,las ca m-am descurcat orikum aveam nevoie de 5-6-7 maxim.

multzam fain orikum.

n-ai niste neoni? aia sunt buni la casa omului ) .

Mon seul desir.
[Email] [Yahoo!]
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Ehe , de s-ar reproduce asa usor neonii precum guppy ar fi bine.Nu am de unde sa-ti dau neoni , am cumparat ieri din obor 5 cu 20.000 bucata.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
Bruma
Junior member
[Avatar]

Joined: 12/10/2003 08:04:51
Messages: 98
Location: Bucharest,Ro.
IP:
Offline

ma duc si eu sambata cu un forumist sa-mi iau din ptza mogioroshi, cica-s mai ieftini,sa vedem si cum arata .

Mon seul desir.
[Email] [Yahoo!]
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

se pare ca mesajul meu personal nu ti-a sarit in ochi...
era o oferta de mocangeala ... daca gasesti mai ieftin d'atit... sa-mi spui si mie . poate gasesti totusi pe cineva care sa te plateasca sa-i iei guparezii
traim in tara tuturor posibilitatilor si n-ar fi exclus s-o vedem si p'asta !!
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

razvan wrote:se pare ca mesajul meu personal nu ti-a sarit in ochi...
era o oferta de mocangeala ... daca gasesti mai ieftin d'atit... sa-mi spui si mie . poate gasesti totusi pe cineva care sa te plateasca sa-i iei guparezii
traim in tara tuturor posibilitatilor si n-ar fi exclus s-o vedem si p'asta !!



Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Pe mine ma bate gindul sa renunt la guppy definitiv. Nu se mai poate! Nici nu i-am rarit bine si iar s-au inmultit...Cu durere in suflet o sa-i dau pe toti odata, dupa ce mai cresc puii, si gata. :sic:
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Nu te stresa eu am renuntat la fabricile mele de vivipari recent.Mai am doar cativa pui de molly si cativa pui de guppy care dupa ce cresc vor ajunge la vanzatorii din obor.
Singurul mod in care poti tine vivipari in acvariu este separati pe sexe daca nu vrei sa-ti invadeze acvariul mai rau ca melcii.
Cred ca voi mai pastra doar 4 masculi de guppy care sunt marisori si pe care-i am la suflet.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
Bruma
Junior member
[Avatar]

Joined: 12/10/2003 08:04:51
Messages: 98
Location: Bucharest,Ro.
IP:
Offline

razvan tu cu cine vorbesti ?


multzam fain lui adrian pt pesti .

Mon seul desir.
[Email] [Yahoo!]
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Bruma wrote:razvan tu cu cine vorbesti ?


multzam fain lui adrian pentru pesti .

Vorbea cu tine doooohhhh

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

deci , normal ca izact cu tine ;) (bruma)
costea andrei cosmin
Junior member

Joined: 31/05/2005 17:19:48
Messages: 8
IP:
Offline

da-mi si mie niste guppy johnny te rog. nu am guppy decat o perece Please.
 
Forum Index » Schimburi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com