[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
A incercat cineva Algea X?  XML
Forum Index » Probleme si solutii - Paraziti, boli, alge
Author Message
Boga
Junior member

Joined: 18/12/2013 06:43:45
Messages: 26
Location: Ontario, Canada
IP:
Offline

A incercat cineva Algea X de la Fauna Marin pentru dinoflagelate si alte alge daunatoare? E raspandit in Europa, facut cred ca in Germania.
Gabriel
<'))))<
[Avatar]

Joined: 23/11/2001 02:00:00
Messages: 2030
Location: Constanta
IP:
Offline

Nu cred ca a folosit cineva acest produs.

Am citit cateva experiente pozitive pe forumuri in limba engleza dar folosit impotriva algelor si nu impotriva dinoflagelatelor.

Inainte de a folosi un asemenea produs eu personal as reduce nutrientii in paralel cu introducerea in bazin unor animale ce consuma alge- pesti, arici, crabi, melci etc.
Cu alte cuvinte as urmari prima data sa elimin cauza.

Daca totusi ai dinoflagelate [vad ca la ele faci referire in primul rand] vezi ca exista un alt produs, tot european, care este foarte eficient impotriva acestora.
Se numeste DinoXal.

To live you must learn to die
Boga
Junior member

Joined: 18/12/2013 06:43:45
Messages: 26
Location: Ontario, Canada
IP:
Offline

Multumesc de raspuns.
Ai dreptate si absolut si incerc din tot posibilul sa reduc nutrientii si sa maximizez exportul. Incerc sa atac din toate directiile. Intr-adevar cauza trebuie eliminata.

DinoXal inca nu a aparut prin imprejurimi, sau inca nu l-am gasit eu. De abia a aparut AlgeaX, dar fiind produs nou pe aici, inca nu a primit atentie prea mare.

 
Forum Index » Probleme si solutii - Paraziti, boli, alge
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com