[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Proiect Acvariu din Geam-Normal, Securizat sau Laminat  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
incepator
Member
[Avatar]

Joined: 28/02/2012 20:50:55
Messages: 146
Location: Brasov
IP:
Offline

Salut pe toata lumea, acum cateva zile am fost la o firma sa comand un geam pentru un utilaj, am vrut unul din geam laminat(duplex), doamna de acolo mi-a sugerat sa iau unul securizat pentru ca ar fi mai rezistent ca si "lucru mecanic". Atunci mi-a "tunat" prin creier sa-mi fac un acvariu ceva mai mare decat cel actual (80x40x35) undeva la 120Lx45Hx40, acuma nu stiu din ce material sa-l fac, geam securizat, sticla laminata sau geam normal ce grosime si daca dimensiunile sunt optimale. Nu sunt conditionat de spatiu sau buget, deocamdata este doar un proiect, la care as vrea sa-i fac si un schimb de apa la picatura, locatia si parametrii apei permit acest lucru.
As dorii sa aflu si parerile voastre, si evident niste sfaturi in legatura cu acest proiect. O duminica cat mai placuta tuturor.

Taz
Membru de baza

Joined: 12/12/2010 18:45:41
Messages: 345
Location: Sfantu Gheorghe- Brasov
IP:
Offline

Sticla de 10mm float e suficienta , dar eu as merge pe 120x50x50 , depinde si ce gen de acvariu vrei sa fie , plantat , cu ciclide etc. bafta cu proiectul
[Email] [Yahoo!]
incepator
Member
[Avatar]

Joined: 28/02/2012 20:50:55
Messages: 146
Location: Brasov
IP:
Offline

O sa fie un acvariu plantat, substrat incalzit, co2 la butelie cu ph controler, filtru extern un e 900 de la jbl, ceva neoni, niste corydoras.
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com