[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
A depus Apistograma  XML
Forum Index » Cichlidae
Author Message
bilti
Senior member
[Avatar]

Joined: 05/07/2005 13:21:26
Messages: 775
Location: Timisoara (Girocului)
IP:
Offline

Astazi cand am venit de la lucru am observat ca o femela cacatoides fugarea toti pestii din mijlocul acvariului. Cand ma uit mai bine vad vreo 20 de pui de 2-3 mm!
Am vazut ca de vreo saptamana tot intra pe sub o buturuga dar nu mi-am inchipuit ca a depus. Stiu ca nu e mare filozofie pt unii dar fiind primii mei pui pe care ii vad in acvariu am tinut sa "impartasesc" acest moment cu voi mai ales ca de pe forum am invatat aproape totul :jumpers:
Am pus si o poza dar puii fiind asa de mici nu se vad. Poate am noroc si ajunge unul macar la maturitate.
image
[Yahoo!]
Sorin18_my
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/10/2004 09:51:33
Messages: 697
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Felicitari Ai putea sa modifici si tu poza sa incercuiesti macar un pui din poza ca nu vad nici unul

Tot raul spre bine.
[Email] [WWW]
bozeta
Member
[Avatar]

Joined: 13/02/2004 21:38:03
Messages: 264
Location: Iasi
IP:
Offline

Salutare si felicitari pt pestii tai! In general apistogramele sunt niste parinit f buni,daca acvariul nu este f aglomerat si sunt multe ascunzatori pt puiuti , cred ca vor supravietui mai bine de jumatate.
Daca te mai intereseaza anubiasurile , lasa un nr de telefon sa putem discuta mai bine.Un amic are vineri drum spre Timisoara si poate se va intalni cu tine.......
[Yahoo!] [ICQ]
bilti
Senior member
[Avatar]

Joined: 05/07/2005 13:21:26
Messages: 775
Location: Timisoara (Girocului)
IP:
Offline

Pana acum vad ca are grija iar restul pestilor nu se apropie de pui. Daca un pui se indeparteaza prea mult fuge si-l ia in gura dupa care il scuipa alaturi de restul. Locuri de ascuns au suficiente de aceea ma gandesc ca o sa traiasca.

Nu mai am nevoie de anubias pt ca am primit de la Dalles (din recolta lui personala) un brat generos :-)
[Yahoo!]
 
Forum Index » Cichlidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com