[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
identificare planta  XML
Forum Index » Plante de acvariu
Author Message
mausmann
Member
[Avatar]

Joined: 09/02/2005 23:31:47
Messages: 159
Location: Bucuresti-Dristor
IP:
Offline

Ma poate cineva ajuta sa identific planta de mai jos(central)
image

mobile in mobile
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Aduce cu Didplis diandra. Da' vorba lu' Sandu, dupa poza :legat: probabilitatea de a gresi e mare. Unde e acvariul? Poate cineva care l-a vazut pe viu ne spune exact.

Daca e sau nu Didiplis diandra ne poate lumina excelenta sa, omul de o vasta si incredibila cooltura, marele posesor de Didiplis diandra printre care zburda Ancistrusii ucigasi de Pomacea, Romi .

Am mai confundat eu Eusteralis stellata cu Rotala wallichii dupa o poza .......

Poze: smilie ... Poze cu plante
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

MARELE ALB wrote:Aduce cu Didplis diandra. Da' vorba lu' Sandu, dupa poza :legat: probabilitatea de a gresi e mare. Unde e acvariul? Poate cineva care l-a vazut pe viu ne spune exact.


Didiplis diandra 100% dupa "bobitele maronii" atasate frunzelor...
De fapt am si vazut acvariul cu cateva luni in urma si am si stabilit de pe atunci ca pe o cale mai ocolita e tot "Didplis craiovean"

MARELE ALB wrote:Am mai confundat eu Eusteralis stellata cu Rotala wallichii dupa o poza .......


Nu iti mai iese din minte faza aia....las-o, se intampla la case mai mari, am o lista cu gafe monumentale ale unor mari antropologi ai lumii care au confundat lucruri mult mai banale...si nu dupa poza
Ti se pare ca un femur uman seamana chiar asa de bine cu o mandibula de crocobaur....

Mai curios sunt ce or mai face Eusteralisii primiti de la mine de la domnu` din bazin ... au supravietuit, au crescut au mierlit-o....ca nu mai stiu nimic nici de ei si nici de apropritar

Off topic:Mare Pharao....cum dracu gasim pe cineva sa iti send-uiesc neste fire ca tare m-au napadit in acvariu acus dupa concediu...

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
mausmann
Member
[Avatar]

Joined: 09/02/2005 23:31:47
Messages: 159
Location: Bucuresti-Dristor
IP:
Offline

Nu cred ca as fi reusit in veci sa o identific dupa poza desenata de la tropica. E una din plantele care imi plac mult si se pare ca-i merge relativ bine mai ales dupa ce am introdus co2. Oricum eusteralisul nu pot spune ca a crescut spectaculos dar se pare ca-i merge relativ bine (multumiri sandu pentru donatia speciala). S-a inaltat si s-a ramificat. Din pacate am probleme cu o alga neagra(ciano cred) care se pare ca iubeste lumina puternica si am fost nevoit sa reduc.
image

mobile in mobile
 
Forum Index » Plante de acvariu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com